اخبار و مطالب اخبار و مطالب

مردم اهداي خون را به شبهاي قدر موكول نكنند

مردم اهداي خون را به شبهاي قدر موكول نكنند

مديركل انتقال خون استان يزد در خطبه هاي نماز جمعه:

مردم اهداي خون را به شبهاي قدر موكول نكنند

     با توجه به نياز دائمي بيماران به خون و فرآورده هاي خوني دكتر تقوائي از اهداكنندگان خواست كه حتی المقدور اهدای خون را به علت ازدحام جمعیت به شب‌های قدرموكول نكنند و در طول ماه مبارك مراجعه داشته باشند.

به گزارش روابط عمومي انتقال خون يزد،دكتر تقوائي درسخنرانی پیش ازخطبه‌های نماز جمعه21خردادبااشاره به 25خرداد(14ژوئن)روز جهاني اهداكنندگان خون،اظهار داشت:14 ژوئن هر سال به نام روز جهاني اهداكنندگان خون نامگذاري شده است كه جادارددرهمين جااز تمام افرادي كه با اهداي خون به ياري انتقال خون آمدند و به اين اداره كل جهت تامين خون سالم براي بيماران كمك نمودند،تقديروتشكر نمايم.

وي از اهداكنندگان خون به عنوان سرمايه هاي انتقال خون نام برد و تصریح کرد: استان یزد در زمینه‌های مختلف مرتبط با اهدای خون به نسبت آمار کشوری جلوتر قرار گرفته و این مهم رقم نخورده است مگر با همت اهداكنندگان خون استان كه برای مردم یزد افتخار به حساب می‌آید.

اين مقام مسئول ضمن تشريح جايگاه انتقال خون استان در كشور خاطرنشان کرد: از جمله مهمترین آمار برتری استان یزد نسبت به آمار کشوری، سرانه اهدای خون است که در کشور از هر هزار نفر  27 نفر اقدام به اهدای خون می‌کند ولي در استان 38 در هزار است.

دكتر نقي تقوايي در ادامه سخنراني خود با اشاره به کاهش مراجعه مردم برای اهدای خون درماه مبارک رمضان، از شهروندان یزدی خواست تا با توجه به نیاز دائمي بيماران به خون و فرآوردههاي خوني در طول ماه مبارك رمضان، با اهداي خون خود اداره كل انتقال خون استان را یاری کنند.

وي همچنين ادامه داد: در ماه رمضان يك شيفت كاري از ساعت 17/45 تا 23/15 راه اندازي شده تا افراد علاقه مند بتوانند بعد از افطار اقدام به اهداي خون كنند.

وی همچنین با بیان این که برخی از مردم برای اهدای خون در شبهای قدر نذ میکنند،از شهرندان يزدي خواست همچون گذشته در طول ماه مبارک رمضان با مراجعه به پایگاه‌هاومراکز انتقال خون اهداي خون نمايند واین امر را به شب‏های قدرموکول نکنند.

   تقوايي با اشاره به اينكه اهداي خون در شبهاي قدر به علت شب زنده داري مردم با مشاركت خوبي همراه مي باشد تصريح كرد: شب هاي قدر نيز در پايگاه انتقال خون يزد (ميدان ابوذر) تا ساعت 1 بامداد خونگيري انجام مي شود.