نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مردم اهدای خون را به شبهای قدر موکول نکنند

مردم اهدای خون را به شبهای قدر موکول نکنند

مدیر کل انتقال خون استان یزد:

مردم اهدای خون را به شبهای قدر موکول نکنند

با توجه به نیاز بیماران به خون و فرآورده های آن مدیر کل انتقال خون استان یزد از شهروندان یزدی خواست، همچون گذشته در ماه مبارک رمضان نیز با مراجعه به مراکز اهدای خون در این سنت حسنه شرکت نمایند واین امر را به شب‏های قدر موکول نکنند.

دکتر نقی تقوایی در گفتگو با برنامه رادیویی نسیم صبح یزد با اشاره به کاهش مراجعه مردم برای اهدای خون در ماه مبارک رمضان، از شهروندان یزدی خواست با اهدای خون خودش، اداره کل انتقال خون استان را یاری کنند.

وی همچنین با بیان این که برخی از مردم برای اهدای خون در شبهای قدر نذر میکنند،گفت: در شبهای قدر شاهد ازدحام جمعیت هستیم، بنابراین اهداکنندگان حتی المقدور اهدای خون را به شب‌های قدر موکول نکنند و در طول ماه مبارک مراجعه داشته باشند.

تقوایی با اشاره به اهدای خون در ماه مبارک رمضان اظهار کرد: این ذهنیت در بین مردم وجود دارد که اهدای خون در زمان روزه داری باعث کاهش طاقت و توانایی فرد و ایجاد عوارضی برای وی می شود که در این راستا اداره کل انتقال خون استان تمهیداتی اندیشیده است.

وی گفت: انتقال خون واقع در میدان ابوذر و پایگاه انتقال خون شهرستان اردکان علاوه بر فعالیت در نوبت صبح که از ساعت 7:30 لغایت 13 ادامه دارد در شیفت عصر نیز از ساعت 17:30 لغایت 23 راه اندازی شده تا افراد علاقه مند بتوانند بعد از افطار خون اهدا کنند.

تقوائی ادامه داد: در ماه رمضان دو مرکز ثابت خونگیری دیگر نیز یکی در شهرستان میبد و دیگری مرکز ثابت خونگیری آزادشهر در یزد از ساعت 8  لغایت 13 فعال هستند.

مدیر کل انتقال خون استان یزد؛ بهترین ساعات اهدای خون در وقت روزه داری را دو ساعت ابتدای صبح عنوان کرد و افزود: عموم روزه داران پس از افطار نیز می توانند برای اهدای خون به مراکز اهدای خون مراجعه کنند.

وی در پایان گفت: در ماه مبارک رمضان بعضی از افراد به علت مسافرت و یا مشکلات خاصی که دارند، روزه نیستند که از این افراد تقاضا می کنیم در نوبت صبح به مراکز اهدای خون مراجعه کنند.