نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مردم یزد در زمان کرونا انتقال خون و بیماران را تنها نگذاشتند

مردم یزد در زمان کرونا انتقال خون و بیماران را تنها نگذاشتند


مدیر کل انتقال خون استان یزد:نقی تقوائی گفت: با همت و استقبال مردم یزد برای اهدای خون، انتقال خون این ایام سخت و خاص را پشت سر می گذارد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل انتقال خون استان يزد، نقی تقوائی به مناسبت روز ملی اهدای خون در ویژه برنامه زنده تلوزیونی عید سعید قربان حاضر و درباره وضعیت اهدای خون استان صحبت نمود.

مدیر کل انتقال خون استان در ابتدا ضمن تبریک عید قربان و چهل و ششمین سالگرد تاسیس سازمان انتقال خون به همه اهدا کنندگان، از تلاش شبانه روزی کارکنان انتقال خون در جهت تهیه خون سالم برای بیماران تقدیر و تشکر نمود.

وی با اشاره به وضعیت اهدای خون در زمان شیوع کرونا گفت: مشکل بزرگ ما این بود که مسئولین توصیه می کردند در خانه بمانیم و لی ما توصیه می کردیم بابت کارهای غیر ضروری از منزل خارج نشوید ولی برای امر ضروری مثل اهدای خون به یکی از مراکز انتقال خون جهت اهدای خون مراجعه نمایید و برای کمک به بیماران این اداره کل را یاری نمایید چون نیاز به خون و فرآورده های آن همیشگی است.

مدیر کل انتقال خون استان ادامه داد: مردم در زمان شیوع کرونا انتقال خون استان را تنها نگذاشتند و به همت مردم یزد در زمینه اهدای خون ما تعداد قابل توجهی خون و فرآورده های آن به استان های همجوار که اعلام نیاز کرده یودند ارسال کردیم.

وی با اشاره به میزان متوسط اهدای خون در استان گفت: اهداکنندگان سرمایه های انتقال خون هستند و مردم دارالعباده استقبال خوبی از اهدای خون دارند به نحوی که متوسط اهدای خون در کشور به ازای هر هزار نفر حدود 25 نفر است در حالی که در استان یزد حدود 35 در هر هزار نفر است.

تقوائی با بیان جایگاه انتقال خون ایران در منطقه و همچنین وضعیت انتقال خون استان در کشور یادآورشد: انتقال خون ایران هم از لحاظ میزان اهدای خون و هم از نظر میزان سلامت خون در بین کشورهای منطقه سرآمد هست و خون های اهدایی در ایران کمترین میزان آلودگی را دارد و جالب اینکه استان یزد نیز یکی از سالم ترین خون ها را داراست.

وی در پایان از مدیر کل و کارکنان صدا و سیمای مرکز یزد که در زمان های مختلف مثل زمان شیوع کرونا با اطلاع رسانی صحیح و به موقع خود این اداره کل را یاری نمودند، تقدیر و تشکر نمود.