نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مردم یزد در شبهاي قدر رشد 79درصدی اهداي خون را رقم زدند

مردم یزد در شبهاي قدر رشد 79درصدی اهداي خون را رقم زدند

به گزارش روابط عمومي انتقال خون یزد ، مدير كل انتقال خون يزد با اشاره به استقبال خوب مردم یزد جهت اهدای خون در شبهاي قدر رمضان امسال ، گفت: امسال 978 نفر به مراکز انتقال خون در استان مراجعه نمودند که از این تعداد 737 نفر موفق به اهدای خون شدند که نسبت به مدت مشابه سال قبل 79% رشد داشته است.

دكتر تقوائي در ادامه افزود؛ از اين تعداد اهداي خون ، 3/65 درصد اهداكننده مستمر است ( اهداكننده اي كه كه حداقل در سال 2 بار اهداي خون داشته است) و 3/26 درصد اهداکننده با سابقه و مابقی بار اولی بودند.

وی با اشاره به رشد اهدای خون در شبهای قدر امسال نسبت به مدت مشابه گفت: در سال گذشته در شب های قدر 513 نفر مراجعه نمودند که از این تعداد 411 نفر موفق به اهدای خون شدند.

وي همچنين ادامه داد: در ماه رمضان يك شيفت كاري از ساعت 45/17 تا 15/23 راه اندازي شده تا افراد علاقه مند بتوانند بعد از افطار اقدام به اهداي خون كنند.

وی با بیان این که برخی از مردم برای اهدای خون در شبهای قدر نذر میکنند، افزود: اهداي خون در شبهاي قدر به علت شب زنده داري مردم با مشاركت خوبي همراه مي باشد و در این سه شب  پايگاه انتقال خون يزد (ميدان ابوذر) تا ساعت 1 بامداد خونگيري انجام  شد.

دكتر نقي تقوايي در ادامه با اشاره به کاهش مراجعه مردم برای اهدای خون درماه مبارک رمضان، از شهروندان یزدی خواست تا با توجه به نیاز دائمي بيماران به خون و فرآوردههاي خوني در مدت زمان باقیمانده از ماه مبارك رمضان، از فرصت ماه بندگی خدا استفاده نمایند و تا پایان ماه مبارك با اهداي خون خود اداره كل انتقال خون استان را در جهت تامین خون سالم برای بیماران یاری کنند.

     وي در پايان از همه اهداكنندگان كه در طول ماه مبارك رمضان و شبهاي قدر با اهداي خون به كمك بيماران شتافتند و بيماران را تنها نگذاشتند تشكر و قدرداني كرد.