نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مریم بحری کارمند نمونه مرداد ماه

مریم بحری کارمند نمونه مرداد ماه

مریم بحری کارمند نمونه مرداد ماه: 
عاشق کارم هستم 
مریم بحری کارشناس پرستاری طرح خود را در سال 76 در ایران گذراند و از آن روز تا کنون دلبسته انتقال خون شده است.

وی برای همه بخشها آموزش دیده است و بیش از همه سوابقش در بخش اهدا کنندگان خون است و دو ویژگی مثبت خود را پاسخگویی و پی گیری می داند.

وی اکنون مسوول واحد اهدا کنندگان، مسوول آمار پایگاه ، مسوول برنامه نویسی کشیک پرسنل و مسوول هماهنگی پایگاه های اقماری و مرکز استان است و از بین همه مسوولیت های خود مسوولیت آمار را خیلی دوست دارد زیرا با داشتن تخصص فنی و قدرت تحلیل مناسب اعتقاد دارد نتایج خوبی از تحلیل های آماری به دست می آورد.

وی ضمن تشکر از مدیرکل استان می گوید: علاوه بر لطفی که ایشان به من دارد، شاید دلیل انتخاب من تعامل خوبی باشد که با همکاران داردم . همکاران حرفم را گوش می کنند و وقتی کشیک روزهای تعطیل را می نویسم لطف دارند و پشتیبانی می کنند و پشت به پشت هم با وجود کار زیاد مسوولیت می پذیرند و کارها را انجام می دهند.

مریم بحری با ارزیابی مثبت از ارسال تیم های سیار می گوید: با بررسی آمار خونگیری از سازمانها و ارگانها متوجه شدیم که آمار مثبت شدن تست ها در میان این خونهای اهدایی بسیار پایین است و ارگانهایی شناسایی شده اند که هر 3 ماه یا کمتر وقتی تیم سیار برایشان ارسال می کنیم بازده اهدای خون خیلی بالایی دارند به همین دلیل به محض کاهش موجودی خون مراکز اهدای خون به این سازمانها تیم سیار ارسال می شود.

وی اداره جهاد کشاورزی و منابع طبیعی استان را از ادارات پیش قدم خواند که به دلیل نزدیکی به مرکز اهدای خون بدون اعزام تیم سیار برای اهدای خون جمعی مراجعه می کنند.

بحری ضمن تشکر از همراهی همسرش می گوید: به خاطر فشار کار بالا گاه روزی 7-8 ساعت هم در خانه کارهای آماری و تایپ را انجام می دهم .

این کارمند نمونه رمز موفقیت خود را مدیریت خوب دکتر تقوایی مدیر کل استان دانست و افزود: همراهی بسیار خوب همکاران و تعامل خوب با ایشان و سبک مدیریت مشارکتی و حل مشکلات با توافق و تعامل در عوض تنبیه و تهدید فضای کاری خوبی فراهم کرده است که فشار کار را با هم تقسیم می کنیم.

وی در مورد رموز کار با اهدا کنندگان می گوید: اگر اهدا کننده شکایتی داشته باشد نباید در مقابل او جبهه گرفت و بایدبا خوشرویی و عذر خواهی رضایت او را جلب کرد.

بحری اعتقاد دارد برخوردمناسب کارکنان پذیرش، پزشک اهدای خون و خونگیر مهمترین عامل بازگشت اهدا کنندگان خصوصا بار اولی ها است و اگر برخوردها مناسب باشد حتی در صورتی که اهدا کننده فرایند خونگیری سخت یا دردناکی را تجربه کند باز هم باز می گردد زیرا ما مردم صبور و بزرگواری داریم.

وی به پرسنل توصیه می کند: اگر شخصی بیمار و نیازمند به خون باشد باید خود را به جای او بگذاریم و فکر کنیم برای عزیزان خود داریم خون تهیه می کنیم. مشکلات خود را باید در خانه بگذاریم و با روی خوش برای کار کردن بیاییم و تمام وقت در اختیار مردم باشیم چنانکه اهدا کنندگان خود نیز مشکلاتی دارند و با وجود همه مشکلات و مسائل برای  اهدای خون می آیند و برای نجات جان بیماران اقدام می کنند وما نیز باید برای این هدف به بهترین نحوی تلاش کنیم. اهدا کننده دارد ایثار می کند و متقابلا توقع برخورد مناسب و تکریم دارد. برخورد های مناسب سبب بازاریابی شفاهی می شود و هر اهدا کننده راضی اهدا کنندگان بیشتری را با خود به همراه می آورد.