نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مشارکت گسترده بانوان عضو هلال احمر یزد در پویش "قرار مهربانی" با اهدای خون

مشارکت گسترده بانوان عضو هلال احمر یزد در پویش "قرار مهربانی" با اهدای خون

به مناسبت ولادت با سعادت حضرت زهرا (س) و گرامیداشت روز زن تعدادی از بانوان عضو هلال احمر یزد با اهدای خون در طرح ملی "قرار مهربانی" شرکت نمودند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل انتقال خون يزد، در دومین روز از دهه مبارک فجر و در آستانه ولادت با سعادت حضرت فاطمه (س) ، روز دوشنبه سیزدهم بهمن ماه تعدادی از بانوان عضو جوانان، داوطلبان، امداد و کانون های دانشجویی جمعیت هلال احمر یزد در جهت کمک به هم نوع و ترویج فرهنگ اهدای خون در بین بانوان در انتقال خون حضور یافتند.

وهاب نخل بند؛ رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان یزد با اشاره به استقبال خوب بانوان عضو هلال احمر در این اقدام خداپسندانه گفت: با توجه به اینکه میزان مشارکت بانوان از اهدای خون در استان یزد پایین است، امیداواریم با فرهنگسازی و حضور بانوان در انتقال خون بتوانیم فرهنگسازی لازم در این زمینه انجام و میزان مشارکت بانوان را در سنت حسنه اهدای خون بالا ببریم.

گفتنی است طرح پویش "قرار مهربانی" به صورت سراسری در کشور با هماهنگی ادارات کل انتقال خون و جمعیت هلال احمر و به صورت ماهیانه از ابتدای سال جاری شروع و تا پایان سال ادامه دارد و هدف از این طرح با توجه به کاهش اهدای خون به علت شیوع ویروس کرونا، تامین خون سالم برای بیماران عنوان شده است.