نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

ملاقات سرپرست فرمانداری ابرکوه با مدیر کل انتقال خون استان

ملاقات سرپرست فرمانداری ابرکوه با مدیر کل انتقال خون استان

به گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان یزد ؛ محمدمحامدی؛ سرپرست فرمانداری ابرکوه با حضور در اداره کل انتقال خون استان با دکتر تقوائی ملاقات و درباره ساختمان احداث شده در شهرستان ابرکوه با هم به بحث و گفتگو پرداختند.

 این دیدار که روزچهارشنبه 24 آبان ماه باحضور فرماندار، مسئول پیگیری امور انتقال خون ابرکوه ومدیرکل و مسئولین انتقال خون در دفتر مدیر کل برگزار شد، دکتر تقوائی ضمن ارائه گزارش مختصری از روند احداث ساختمان احداث شده انتقال خون ابرکوه ،درباره کارهای انجام شده در این شهرستان در جهت تکریم اهداکنندگان صحبت نمود.

دکتر تقوائی با اشاره به مشکلات پیش روی جهت راه اندازی مرکز ثابت خونگیری شهرستان ابرکوه و علاقه شدید مردم خونگرم این شهرستان به بحث اهدای خون گفت: شهرستان ابرکوه از پتانسیل های قوی جهت اهدای خون در سطح استان به شمار می رود و تلاشهای زیادی برای راه اندازی مرکز ثایت خونگیری در این شهرستان شده است ولی تاکنون به علت پاره ای مشکلات که مهمترین آن عدم مجوز از سوی سازمان انتقال خون ایران به حساب می آیدبه بهره برداری نرسیده است.

وی با تاکید بر شاخص های مورد نیاز جهت احداث مرکز ثابت خونگیری در شهرستان گفت: هر شهرستانی که قرار است مرکز ثابت خونگیری احداث شود بایستی از بین شاخص های لازم حداقل 50 امتیاز را بگیرد که هیچکدام از این شهرستان ها این امتیاز را نیاوردند.

وی در ادامه عدم چارت سازمانی ، کمبود نیرو، نبود تجهیزات و غیره  را از جمله مشکلات دیگر این شهرستان جهت راه اندازی ساختمان شهرستان ابرکوه عنوان نمود.

در ادامه این دیدار محمد محامدی؛ فرماندار شهرستان ابرکوه ضمن تشکر از تلاش های صورت گرفته در راه اندازی انتقال خون این شهرستان، خواستار تعیین تکلیف ساختمان  احداث شده در این شهرستان با نام انتقال خون شد.

وی گفت: فرمانداری شهرستان آماده است باکمک انتقال خون استان یزدتمام تلاش خودرابرای صدورمجوز از سازمان انتقال خون ایران بکار ببندد و چنانچه این امر میسر نشد در خصوص ساختمان احداث شده تصمیم گیری می کنیم.