اخبار و مطالب اخبار و مطالب

ملاقات مدير پايگاه انتقال خون با فرماندار استان

ملاقات مدير پايگاه انتقال خون با فرماندار استان"قول مساعدت فرماندار يزدبه پايگاه انتقال خون يزد در ديدار با دكتر خدايي"

     به گزارش روابط عمومی پایگاه انتقال خون يزد، روز يكشنبه مورخ 1/3/90 آقاي دكتر خدايي با آقاي سيفي ملاقات و در خصوص برنامه هاي انتقال خون بحث و تبادل نظر نمودند.

     در اين ديدار مدير پايگاه يزد با تاكيد بر نقش كليدي انتقال خون  در نظام سلامت ، به ذكر تاريخچه انتقال خون در يزد پرداختند..

وي اهداي خون صد در صد داوطلبانه در ايران را از بركات انقلاب و دفاع مقدس و نشأت گرفته از فرهنگ مذهبي مردم دانست.

     دكتر سيد علي خدايي در ادامه در خصوص جايگاه سازمان انتقال خون ايران در جهان و منطقه و سپس جايگاه انتقال خون يزد در سطح كشور توضيحاتي مطرح كرد و با تاكيد اينكه اين پايگاه در سال 89 رتبه دوم در كشور را آورده است خون استان را جزو پاكترين خون هاي دنيا دانست.

     وي در رابطه با صنعت پلاسما افزود: با توجه به استاندارد هاي بالاي انتقال خون يزد ، پلاسماي تهيه شده از خون اهداكنندگان طي فرآيندي تبديل به داروهاي مشتق از پلاسما مي شود و به مصرف بيماران نيازمند مي رسد..

     در پايان دكتر خدايي در مورد مسائلي همچون ساختمان جديد پايگاه و نياز به تجهيزات آن، واحد خونگيري آزادشهر كه توسط خير محترم حكيميان ساخته شده ولي بدون تجهيزات باقي مانده، مصويات سفر سوم رياست جمهوري به استان و همچچنين در خصوص طرح هدفمند كردن يارانه ها وافزايش هزينه هاي جاري سازمان صحبت نمود.

     فرماندار يزد ضمن خوش آمد گويي از تلاش و زحمات پايگاه انتقال خون كه هميشه در كشور مطرح بوده است تقدير و تشكر نمودو با توجه به روحيه ايثارگري مردم از پايگاه انتقال خون خواست با اطلاع رساني بيشتر و همچنين دعوت از روحانيون ، وعاظ و مسولين و تبليغات در اين خصوص راه را برا ي آينده اي بهتر باز كند.

     وي افزود: يكي از اعمالي كه به عنوان باقيات و صالحات محسوب مي شود، سنت حسنه اهداي خون مي باشد و افرادي كه در اين محيط فعاليت و تلاش مي كنند اجرشان نزد خدا محفوظ مي باشد. ايشان در خصوص بودجه عمراني پايگاه و همچنين ساختمان آزادشهر و مباحث ديگر قول مساعد همكاري داد.