نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی

 انتقال خون در سطح ملی و استانی نیاز به حمایت دارد

دکتر سیدمحمدرضا آقایی میبدی در این نشست بابیان اینکه وظیفه انتقال خون تامین خون سالم و فرآورده های خون برای بیماران نیازمند می باشد.کارمندان انتقال خون را سربازان نامرئی سلامت دانست و اظهارداشت: متوسط ارسال خون به مراکز درمانی یزد کمتر از ۳۰ دقیقه است. وی ادامه داد: درسال گذشته ۵۳ هزار اهداکننده خون به مرکز مراجعه کردند که ازین تعداد ۴۶ هزار نفر موفق به اهدای خون خود شدند. آقایی با بیان اینکه هرکسیه خون جان سه نفر را نجات می دهد افزود:سال گذشته ۱۰۰هزار واحد خون و فرآورده های خونی به مراکز درمانی یزد ارسال شد.

وی با اشاره عمده ترین مشکلات انتقال خون یزد گفت: کمبود بودجه جهت تامین فراورده های خونی،

کمبود نیروی پرسنلی باحجم کاری زیاد،پدافند غیرعامل انتقال خون یزد به عنوان ارگان حیاتی محسوب میشود از مهمترین مشکلات ما است.وی توضیح داد:اعتبارات عمرانی سازمان خیلی محدود است و جوابگوی تجهیزات نیست. دکتر آقایی بااشاره به پاسخگویی صد درصدی به مراکز درمانی یزد افزود: میزان اهدای خون متوسط یزد ۶۵ درصد است که متوسط  کشوری ۵۵درصد است.

محمدصالح جوکار ضمن تبریک سالگرد تاسیس انتقال گفت: خون مایع حیاتی است که مردم یزد با توجه به فرهنگ و اعتقادات و باورهایشان مشارکت خوبی در اهدای خون دارند. وی اهدای خون را کمک معنوی و اهدای زندگی به دیگران دانست و به ترویج فرهنگ اهدای خون تاکید کرد و افزود: با کمک سازمان صدا و سیما و دستگاههای اجرایی این مهم هرچه بهتر صورت گیرد. نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: انتقال خون در سطح ملی و استانی نیاز به حمایت دارد.