نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد:

شرایط کار در انتقال خون حساس و پیچیده است

سرپرست، معاونین و مسئولین اداره کل انتقال خون استان با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون یزد، در ابتدای دیدار سرپرست اداره کل انتقال خون استان با بیان این‌که متوسط اهدای خون در کشور به ازای هر یک‌هزار نفر حدود 25 نفر است، اظهار کرد: در استان یزد به ازای هریک هزار نفر، 35 نفر خون اهدا می‌کنند و این امر نشان دهنده مشارکت خوب یزدی ها در بحث اهدای خون است.

سیدمحمدرضا آقائی میبدی با اشاره به این‌که یزد یکی از قطب‌های درمان در کشور بوده وحدود ۴۰ درصد اشغال تخت‌های استان مربوط به بیماران استان‌های همجوار است، افزود: با توجه به اینکه در استان یزد نیاز به خون و فرآورده‌های آن زیاد است، خوشبختانه در سال گذشته با مشارکت مردم توانستیم 100 درصد درخواست مراکز درمانی را پاسخگو باشیم.

در ادامه نماینده ولی فقیه در استان فعالیت در انتقال خون را بسیار بزرگ دانست و گفت: حیات انسان ها به خون بستگی دارد که با ایثار اهداکنندگان خون و با تلاش شبانه روزی کارکنان انتقال خون که با دقت خاص از  خون و فرآورده های آن نگهداری می کنند، تامین می شود.

آیت اله ناصری با اشاره به ترویج فرهنگ اهدای خون در جامعه گفت: ما باید با آموزش در بین مردم این اطمینان را به آنها بدهیم که با توجه به رعایت سبک زندگی سالم مشکلی برای اهدا کنندگان خون به وجود نمی آید.

امام جمعه یزد در پایان صحبت های خود اهدکنندگان خون را سرمایه های اصلی سازمان دانست و از مسئولین اداره کل انتقال خون درخواست کرد تا با آموزش همگانی در ترویج فرهنگ اهدای خون مردم را به این کار خداپسندانه دعوت کنند.