نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

نیاز به خون و فرآورده‌های خونی در هر زمان وجود دارد

نیاز به خون و فرآورده‌های خونی در هر زمان وجود دارد

به دلیل شیوع ویروس کرونا اهدای خون در استان یزد تا 50 درصد کاهش داشته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان یزد؛ مدیرکل انتقال خون استان یزد با تایید این خبرگفت: در پی شیوع ویروس کرونا در استان، با کاهش 50 درصدی اهدای خون مواجه بوده ایم.

نقی تقوایی با بیان اینکه نیاز به خون و فرآورده‌های خونی در کشور در هر زمان وجود دارد افزود: بیماران اورژانسی و بیماران خاص از جمله سرطانی, هموفیلی و تالاسمی در همه شرایط نیاز به خون دارند.

وی  افزود: تمام مراحل خون گیری با شرایط استریل کامل و باتوجه به استانداردهای بین‌المللی و کشوری صورت می گیرد و موارد بهداشتی مورد توجه ویژه انتقال خون قرار دارد.

مدیر کل انتقال خون استان یزد عنوان کرد: مرکز انتقال خون استان یزد در ایام تعطیلات نوروز نیز روزهای هشتم، دوازدهم و پانزدهم فروردین از ساعت هشت صبح تا یک بعدازظهر در میدان ابوذر و در روز دوازدهم فروردین نیز در مرکز اردکان دایر است و در سایر روزهای غیرتعطیل نوروز نیز فعالیت در این مراکز روند روزهای عادی را دارد.

 تقوایی خاطر نشان کرد: همشهریان محترم می توانند در روزهای عادی، از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۹ به مرکز میدان ابوذر مراجعه کنند و مراکز اردکان، میبد و آزادشهر نیز هر روز از ساعت هشت صبح تا 12:30آماده خون گیری از اهداکنندگان است.