نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

هدف انتقال خون و هلال احمر نجات جان همنوع است

هدف انتقال خون و هلال احمر نجات جان همنوع است

مدیر کل انتقال خون استان یزد:

هدف انتقال خون و هلال احمر نجات جان همنوع است

مدیر کل انتقال خون استان یزد در دیدار با مدیرعامل هلال احمر استان، نجات جان همنوع هدف مشرک دو دستگاه خواند و از همراهی همیشگی اعضای جوانان ، داوطلبان و امداد و نجات و کانون های دانشجویی هلال احمر در بحث اهدای خون و نجات جان همنوع تقدیر و تشکر نمود.

به گزارش روابط عمومي اداره كل انتقال خون استان يزد، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان با هیئت همراه یازدهم اسفند ماه  در دفتر مدیر کل انتقال خون حضور یافتند و درباره ایجاد مکانی ثابت جهت اهدای خون در شهرستان تفت به بحث و تبادل نظر پرداختند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ضمن ابراز خرسندی بابت حضور پرشور اعضای هلال احمر در طرح ملی"قرار مهربانی" گفت: جمعیت هلال احمر در همه موقع از سال آمادگی خود را برای نجات جان بیماران اعلام می دارد و از تلاش شبانه روزی کارکنان انتقال خون که در نجات جان همنوع قدم بر می دارند تشکر و قدردانی نمود.

دکتر محسن حرازی زاده افزود: در شهرستان تفت مکانی ثابت برای اهدای خون وجود ندارد و می توان از پتانسیل های موجود در شهرستان تفت، جهت ایجاد مرکز ثابت خونگیری در این شهرستان بهره برد.

در ادامه مدیر کل انتقال خون استان ضمن تشکر از مدیر عامل و مسئولین هلال احمر استان، با اشاره به استقبال خوب اعضای هلال احمر استان در طرح ملی "قرار مهربانی" گفت: مردم استان در بحث های ایثارگرانه مثل اهدای خون استقبال خوبی دارند که نمود بارز آن مشارکت گسترده اعضای هلال احمر از اهدای خون است.

دکتر نقی تقوائی با اشاره به قوانین موجود در سازمان انتقال خون جهت راه اندازی مرکز ثابت خونگیری و ساخت و ساز و فضای فیزیکی گفت: در حال حاضر به دلیل عدم کسب امتیاز از شاخصای موجود هیچ کدام از شهرستان ها امکان راه اندازی مرکز ثابت خونگیری را ندارند.

وی اظهار داشت: می توان از تجربه شهرستان های ابرکوه، بافق و مهریز در بحث ایجاد مرکز ثابت خونگیری استفاده نمودکه خیّرین محترم با حمایت مسئولین شهرستان بحث ساخت و تجهیزات آن را به عهده گرفته اند و نیروهای پرستار بومی آن شهرستان نیز در حال گذراندن آموزش های لازم هستند تا تاییدیه مشغول بکار در انتقال خون را گرفته و در مواقع نیاز و یا استقرار تیم سیار خونگیری در شهرستان از آنان استفاده نمود.