اخبار و مطالب اخبار و مطالب

هر كيسه خون، جان 3 نفر را نجات می دهد

هر كيسه خون، جان 3 نفر را نجات می دهد

مدیر کل انتقال خون یزد در بازدید از دفتر روزنامه بشارت نو:

هر كيسه خون، جان 3 نفر را نجات می دهد

مدیرکل انتقال خون یزد به مناسبت سیزدهمین سالگرد انتشار روزنامه بشارت نو، از دفتر این روزنامه بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومي انتقال خون يزد، نقي تقوائي در این بازدید گفت: تصویر ذهنی من از مجموعه بشارت نو دگرگون شد. تصور نمی کردم در این مجموعه بخش های مختلفی به این شکل وجود داشته باشد.

او نشریات مکتوب را دارای جذابیتی خاص دانست که با گذشت زمان ارزششان بیشتر مشخص می شود.

وی در ادامه با اعلام اینکه متوسط اهدای خون در یزد از میانگین کشور بالاتر است، اظهار داشت: فعالیت های خیرین یزد نیز از میانگین کشوری بالاتر است و به لطف این فعالیت ها تا الآن پیش نیامده که به خونی از خارج استان نیاز داشته باشیم.

تقوائی افزود: با این وجود که 40 درصد بیماران بستری شده در یزد از استان های همجوار هستند، می توانیم خون را به استان های دیگر هم ارسال کنیم و این کار جز با ایثار هم استانی هایمان در اهدای خونشان، ممکن نبوده است.

او اعلام کرد: تا حالا حتی یکبار هم در زیرنویس های تلویزیون یا بیلبوردهای تبلیغاتی سطح شهر، تبلیغی برای اهدای خون صورت نگرفته و این خود مردم هستند که اهمیت مساله اهدای خون را می دانند و برای اهدای خون خود مراجعه می کنند.

مدیرکل سازمان انتقال خون یزد همچنین با ذکر این نکته که از هرکیسه خون حداقل 3 محصول تولید می شود و هر کیسه جان 3 نفر را نجات می دهد، گفت: در مقایسه ای که میان انتقال خون و حجامت انجام می شود، بنده هیچگاه حجامت را رد نمی کنم اما وقتی می توانیم با اهدای خون جان 3 نفر را نجات دهیم، اولویت با اهدای خون است.

نقي تقوائي افزود: در یزد افرادی را داریم که حتی تا 120 و 140 بار هم خون داده اندكه از وضع سلامتی خوبی نیز برخوردارند.

در پايان اين مراسم از سوي مدير كل انتقال خون يزد لوح تقدير و تشكر به مناسبت سالگرد تاسيس روزنامه بشارت نو و همچنين تلاش در جهت ترويج فرهنگ اهداي خون به جواد آذر نگار مدير مسئول روزنامه بشارت نو اهدا گرديد.