نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

واژه ایثار واژه ای مشترک در نجات جان هم نوع

واژه ایثار واژه ای مشترک در نجات جان هم نوع

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی یزد

واژه ایثار؛ واژه ای مشترک در نجات جان هم نوع

    مدیر ، مسئولین و کارکنان حوادث و فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشكي شهيد صدوقي يزد روز 5شنبه 26  بهمن ماه ضمن شرکت در پویش سراسری اهدای خون کارکنان مرکز فوریتهای پزشکی سراسر کشور،  از اين اداره كل بازديد نمودند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل انتقال خون استان يزد، مدیر ، مسئولین و کارکنان حوادث و فوریتهای پزشکی با هدف ترویج فرهنگ اهدای خون و نجات جان هم نوع در اقدامی خداپسندانه خون اهدا کردند و  با حضور در بخش هاي مختلف انتقال خون با تك تك فرآيندها اعم از خونگيري، فرآورده، پخش خون و آزمايشگاه آشنا شدند.

تقوائی در این بازدید ضمن ارائه توضيحات لازم در خصوص مصرف خون و فرآورده هاي خونی در بيمارستان هاي استان و مديريت مصرف خون از حساسيت و پيچيدگي فرآيند تهيه فرآوده هاي خوني صحبت نمود و سپس گزارشي در خصوص ميزان اهداي خون، اهداي خون مستمر، سلامت خون ارائه داد. از نکات مهم در این دیدار صحبت از تامین خونO منفی جهت اورژانس پیش بیمارستانی و جهت ایجاد سازوکار ایجاد بانک خون مربوطه جلسه مشترکی با معاونت محترم درمان دانشگاه و مدیر اوژانس استان گرفته شود.

     دهقان ؛ مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان بعد از اهدای خون با استناد به آیه شریفه قرآن که می فرماید هر کس یک نفر را زنده کند گویا همه را نجات بخشید است، گفت: هدف نهایی و مشترک این مرکز و انتقال خون همان نجات جان انسان هاست که سعی و تلاش مدیریت و کارکنان هر دو دستگاه این است که در این مسیر قدم بر دارند.

وی تلاش های صورت گرفته در زمینه تهیه خون سالم را قابل تقدیر دانست و گفت: بی شک اقدام اهداکنندگان خون جهت نجات جان انسان ها قابل تحسین است و هر کس در این مسیر حرکت کند واژه ایثار را معنا کرده است.