اخبار و مطالب اخبار و مطالب

ورود دوچرخه سواران بوشهري مناديان ترويج فرهنگ اهداي خون سالم و مستمر به یزد

ورود دوچرخه سواران بوشهري مناديان ترويج فرهنگ اهداي خون سالم و مستمر به یزدبه گزارش روابط عمومي پايگاه انتقال خون استان يزد، قبل از ورود دوچرخه سواران به استان  با توجه به مكاتبات متعدد و هماهنگي بعمل آمده با استانداري، پليس راه، صدا و سيما و تربيت بدني استان، روز سه شنبه مورخه 29/4/89 وارد شهرستان ابركوه شدند و مورد استقبال نماينده فرمانداري و تربيت بدني قرار گرفتند.

     دوچرخه سواران پس از خروج از ابركوه روز 5 شنبه مورخه 31/4/89 ساعت 13 به شهرستان يزد رسيدند و در مسجد روضه محمديه (تربت پاك سومين شهيد محراب حضرت آيت ا... صدوقي)  مورد استقبال مسؤلين تربيت بدني و همچنين مدير و مسؤلين پايگاه انتقال خون قرار گرفتند. طبق هماهنگي هاي قبلي بلافاصله پس از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر با امامت حجت الاسلام و المسلمين معزالديني امام جمعه موقت استان، دوچرخه سواران به همراه امام جمعه موقت و مسؤلين استان با اهداي شاخه گل بر سر تربت پاك سومين شهيد محراب ياد و خاطره آن بزرگوار را گرامي داشتند. در اين مراسم امام جمعه موقت يزد  ضمن خير مقدم و گراميداشت هفته انتقال خون و هفته جوان در خصوص ترويج فرهنگ اهداي خون و ارزش كار دوچرخه سواران بوشهري مطالبي مطرح نمودند و براي اين عزيزان توفيق روز افزون و آرزوي سفري سالم از خدا خواستار شدند. در ادامه آقاي دكتر خدايي مدير پايگاه انتقال خون استان ضمن خير مقدم توضيحاتي در خصوص هفته انتقال خون و شعار سازمان جهاني بهداشت در امسال كه «خون جوان در رگهاي جهان»نامگذاري شده است، مطالبي مطرح نمودند و در ادامه نماينده تربيت بدني به ورزشكاران خير مقدم عرض نمود و هدايايي از سوي پايگاه انتقال خون و تربيت بدني توسط آقاي معزالديني به دچرخه سواران (مناديان ترويج فرهنگ اهداي خون) اهداء گرديد.

     در ادامه برنامه هاي تدارك ديده شده و هماهنگي با بيمارستان شاه ولي يزد، عصر روز 5 شنبه دوچرخه سواران با رئيس بيمارستان شاه ولي ديدار كردند و طي نشستي آقاي دكتر زارع مدير محترم درمان دانشگاه علوم پزشكي شهيد صدوقي ، در خصوص بيمارستان هاي يزد، نحوه خونرساني پايگاه انتقال خون استان به اين بيمارستان ها و همچنين نقش اهداي خون كه همان اهداي زندگيست و بخشهاي مختلف بيمارستان شاه ولي و نگهداري بيماران آنكولوژي و سرطاني توضيحاتي مطرح نمودند. در ادامه دوچرخه سواران به عيادت بيماران سرطاني رفتنند و با اهداي گل  به بيماران آرزوي سلامتي براي بيماران از درگاه خداوند منان خواستار شدند و هدف مأموريت خود كه ترويج فرهنگ اهداي خون سالم و مستمر در جامعه هست را بازگو نمودند.

     در ادامه برنامه هايشان غروب 5 شنبه در مسجد روضه محمديه حضور يافتند و پس از اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء به امامت حجه الااسلام و المسلمين حاج شيخ محمد علي صدوقي نماينده محترم ولي فقيه و امام جمعه معزز يزد ديداري با امام جمعه محترم يزد داشتند كه در اين مراسم ايشان ضمن خير مقدم به عزيزان مطالبي در خصوص ترويج فرهنگ اهداي خون و تشويق جوانان به اهداي خون ،علي الخصوص افرداي كه گروه هاي خون آن هاكمياب و نادر است مطالبي ايراد نمودند و بر روي پرچم سازمان انتقال خون كه توسط دوچرخه سواران حمل مي شد مطلبي مرقوم و امضاء نمودند. و در ادامه دوچرخه سواران بروشورهايي كه در راستاي ترويج فرهنگ اهداي خون با خود حمل كرده بودند بين نمازگزاران پخش نمودند.

در ادامه مسير دوچرخه سواران به شهرستان طبس رسيدند و در آستانه مقدس امامزاده حسين ابن موسي الكاظم (ع) مورد استقبال امام جمعه و فرماندار محترم شهرستان طبس قرار گرفتند و از دوچرخه سواران در خصوص اين حركت فرهنگي تقدير و تشكر بعمل آمد.

     گفتني است مراسم ورود دوچرخه سواران به شهرستان ابركوه و شهرستان يزد و استقبال از آنها از طريق صدا و سيماي مركز يزد واحد خبر از شبكه استاني تابان پخش گرديد.