اخبار و مطالب اخبار و مطالب

پاسخگويي حجت الاسلام و المسلمين مدرسي درخصوص حجامت و اهداي خون ؛ ارجحيت با اهداي خون است

پاسخگويي حجت الاسلام و المسلمين مدرسي درخصوص حجامت و اهداي خون ؛ ارجحيت با اهداي خون است

پاسخگويي حجت الاسلام و المسلمين مدرسي درخصوص حجامت و اهداي خون ؛ارجحيت با اهداي خون است

     به گزارش روابط عمومي انتقال خون يزد، حجت الاسلام و المسلمين مدرسي در برنامه آيينه ذكر در پاسخگويي به سوال يكي از شهروندان در خصوص اهداي خون و حجامت گفت: هم حجامت خوب است و هم اهداي خون؛ ولي در شرايط يكسان به فتواي مراجع تقليد ارجحيت با اهداي خون است؛ چراكه با اهداي خون مي شود جان 3 بيمار را نجات داد در حالي كه در حجامت خون گرفته شده دور ريخته مي شود.

     در اين برنامه مطالبي همچون نذر اهداي خون، اهداي خون و روزه و مطالب ديگري در خصوص اهداي خون و احكام شرعي آن سوال شد كه توسط كارشناس برنامه آيينه ذكر پاسخ گفته شد.

گفتني است برنامه آينه ذكر هر هفته سه شنبه ها ساعت 18 بصورت زنده به مدت سي دقيقه با حضور كارشناس مذهبي و پاسخگويي به سؤالات تلفني مخاطبان در خصوص مسائل شرعي از سيماي شبكه تابان پخش مي شود.

تعميق و ارتقاي معرفت و ايمان روشن بينانه ، اخلاق فاضله و رفتار ديني جامعه ،ارتقاي آگاهي هاي عمومي نسبت به وظايف و تكاليف ديني،آموزش احكام و آداب و مناسك دعا و زيارات ازاهداف اين برنامه مي باشد.

نكته قابل ذكر اينكه حجت الاسلام والمسلمين مدرسي يكي از اهداكنندگان مستمر خون هست و چندي پيش در سالروز تاجگذاري حضرت وليعصر (عج) به همراه جمعي از روحانيون خون اهدا نمودند.