نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

پایان سفر سفیر نوع‌دوستی با اهدای خون ‌در یزد ‌

پایان سفر سفیر نوع‌دوستی با اهدای خون ‌در یزد ‌

در پنجمین روز از بهار طبیعت، شهر یزد میزبان رزمنده‌ای از دوران دفاع مقدس به نام محمد‌امین جنیدی جعفری بود که به منظور ترویج فرهنگ اهدای خون، با حضور در انتقال خون یزد، خون خود را به بیماران هدیه کرد.

‌به گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان یزد، سفیر نوع دوستی اهدای خون، با گروه خونی B+ در حالی اهدای خون را از سال 1359 آغاز کرده است که در صد و شصت و یکمین اهدای خون خود در یزد گفت: اقدام به اهدای خون داوطلبانه بهترین فرصت برای ترویج فرهنگ همدلی و نوع دوستی در ایران اسلامی است.

جنیدی تصریح کرد: بعد از پایان جنگ تحمیلی و تاکنون در زادگاه خود و مشهد اهدا کننده خون بودم، اما تلنگری من را بر آن داشت تا از این پس و برای فرهنگ‌سازی این سنت پسندیده به شهرهای مختلف ایران نیز سفر کنم.

جنیدی در خصوص برنامه اهدای خون استان به استان نیز، اظهار کرد: در ابتدای سال 1390 تصمیم گرفتم تا با سفر به تمامی مراکز استان‌ها و اهدای خون پیام نوع دوستی را در سراسر کشور منتشر کنم و طبق برنامه‌ریزی که مناسبت‌های ملی و مذهبی نیز در آن در نظر گرفته شده بود، در ماه مبارک رجب در یزد به عنوان آخرین مقصد خود  و برای صد و شصت و یکمین بار خون خود را اهدا کنم.

این اهداکننده زندگی با بیان این‌که هدف من از این کار چیزی جز به تصویر کشیدن معنای وسیع ایثار نیست، افزود: اهدای خون بهترین راه کمک به هم نوع است و به همه هموطنان خود توصیه می‌کنم برای حفظ سلامتی و کمک به بیماران خون خود را اهدا کنند.

جنیدی همسرش را مشوق اصلی زندگی و همراه خود دانست و گفت: انسان همیشه با امید زنده است و همسرم تا جایی که توانست من را در این امر مقدس همراهی کرد.

وی قصد دارد پس از اتمام سفر خود و بازگشت به وطن با نامه نگاری به دبيرکل سازمان ملل حس نوع دوستي و انسان دوستي ايرانيان را به گوش جهانيان برساند.

در پایان این دیدار نقی تقوائی، مدیر کل انتقال خون یزد لوحی به رسم یادبود به وی اعطا کرد.