نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

پایگاه های سیار انتقال خون در شهرستان ها فعال می شود

پایگاه های سیار انتقال خون در شهرستان ها فعال می شوددر راستای تفاهم نامه همکاری بین اداره کل انتقال خون یزد و هلال احمر استان؛

پایگاه های سیار انتقال خون در شهرستان ها فعال می شود

 به گزارش روابط عمومي اداره کل انتقال خون یزد، با حضور مدیر عامل هلال احمر استان و هیئت همراه در دفتر مدیر کل انتقال خون یزد و در راستای تفاهم نامه همکاری طرفین پایگاه های های سیار انتقال خون در شهرستان ها راه اندازی می شود.

اين ملاقات كه روز نهم آبان ماه در دفتر مدير كل انتقال خون برگزار شد،‌ محسن حرازی زاده؛ مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان ایثار و از خود گذشتگی را نقطه اشتراک دو ارگان خواند و افزود: حس اهدای خون و کمک به هم نوع، حس قشنگی است و هدف دو دستگاه نیز نجات جان مردم است و این کار عملی نمی شود مگر با ایثار مردم و کارکنان دو نهاد.

وی يادآور شد؛ هلال احمر هميشه از ارگانهاي پيشرو در اهداي خون بوده و هلال احمر آمادگی دارد تا با فعال سازی پایگاه های خود در تمام شهرستان ها و راه اندازی تیم سیار خونگیری در شهرستان هایی که مرکز ثابت خونگیری ندارند همکاری نماید.

نقي تقوائي ضمن اشاره به جايگاه انتقال خون استان در كشور در خصوص موفقيت هاي چند سال اخير اين اداره كل در حوزه مديريت مصرف خون و كاهش ضايعات بيمارستاني در استان صحبت نمود و آمادگی خود را برای راه اندازی تیم های سیاری در شهرستان ها اعلام نمود.

وی در ادامه با اشاره به مرکز جامع اهدای خون و محصولات نوین انتقال خون گفت: با توجه به اینکه اهداکنندگان می توانند بجای اهدای خون اهدای پلاکت یا پلاسما به روش آفرزیس باشند، لذا می شود از ظرفیت های موجود اعضای هلال احمر در این راستا استفاده بهینه نمود.