نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

پویش اهدای خون، اهدای زندگی در یزد برگزار شد

پویش اهدای خون، اهدای زندگی در یزد برگزار شد

با همکاری بسیج دانشجویی شهید محمدخانی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد و اداره کل انتقال خون استان به منظور تامین ذخایر خون استان پویش "اهدای خون، اهدای زندگی" برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان یزد، این پویش در حالی روز چهارشنبه یکم مرداد برگزار شد که به علت شیوع ویروس کرونا استقبال از اهدای خون کاهش یافته است. از اینرو تعدادی از کارکنان و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با ثبت نام در قسمت نوبت دهی اینترنتی و تعیین وقت قبلی و سپس با مراجعه به مراکز اهدای خون و با رعایت پروتکل بهداشتی، خون خود را به بیماران نیازمند اهدا کردند.

نقی تقوائی در حمایت از برگزاری چنین پویش هایی گفت: نیاز به خون همیشه وجود دارد و مصرف خون در هر زمان و شرایطی پابرجاست با این حال در برخی مواقع با کاهش اهدای خون مواجه می‌شویم که از مردم انتظار می‌رود با شرکت در چنین پویش هایی ضمن رعایت نکات بهداشتی با مراجعه به مراکز اهدای خون، جهت کمک به نیازمندان در این امر ضروری مشارکت نمایند.

مدیر کل انتقال خون استان ضمن تشکر از همه اهداکنندگان خون، خصوصا اهداکنندگانی که در ایام شیوع ویروس کرونا به یاری انتقال خون آمدند، ادامه داد: اهداکنندگان خون اطمینان داشته باشند که انتقال خون استان بر اساس آخرین استانداردهای سازمان بهداشت جهانی و سازمان‌ انتقال خون ایران ، تمام نکات ایمنی و بهداشتی را رعایت می‌کند و همیشه مراکز انتقال خون و تمام تجهیزات این مرکز، ضد عفونی و استریل می‌شوند و اهدا کنندگان با اطمینان خاطر خون اهدا کنند.

گفتنی است در پایان این پویش، داوطلبان اهدای خون عکس خود را در قاب پویش با عنوان #اهدای-خون-اهدای-زندگی در فضای مجازی انتشار دادند.