نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

پویش اهدای خون از هفته دفاع مقدس تا هفته بسیج در یزد برگزار می شود

پویش اهدای خون از هفته دفاع مقدس تا هفته بسیج در یزد برگزار می شود

با حضور بسیجیان پویش اهدای خون از هفته دفاع مقدس تا هفته بسیج برگزار می شود و در صورت استقبال، این طرح تا دهه فجر ادامه پیدا می کند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل انتقال خون يزد، دکتر نقی تقوائی در دیدار با جانشین فرماندهی سپاه الغدیر استان ضمن تایید خبر و با اشاره به استقبال و مشارکت خوب بسیجیان یزدی در بحث اهدای خون گفت: در سال گذشته طرح 4 هزار اهدای خون و پلاسما به یاد 4 هزار شهید استان که در کنگره ملی بزرگداشت 4 هزار شهید استان برگزار شد تجربه و استقبال خوبی از اهدای خون به عمل آمد و با همین رویه و با مشارکت سپاه، پایگاه های مقاومت بسیج، بسیج جامعه پزشکی و بسیج جامعه زنان استان بحث اهدای خون از هفته دفاع مقدس تا هفته بسیج برگزار خواهد شد و طی آن هر روز یکی از پایگاه های مقاومت بسیج با هماهنگی اداره کل انتقال خون استان جهت نجات جان همنوع در مراکز اهدای خون حضور می یابند.

تقوائی میزان متوسط اهدای خون در یزد را نسبت به میانگین کشور بالاتر دانست و افزود: استان یزد یکی از ادارات برتر در حوزه اهدای خون می باشد و در برخی شاخص ها مثل میزان اهدای خون بانوان نسبت با آمار کشوری فاصله داریم.

وی گفت:  باور غلط در بین بانوان که ما کم خون هستیم علت عمده عدم مشارکت آنان هست و طبق آمار و ارقام 70 درصد از بانوانی که به مراکز اهدای خون استان مراجعه کرده اند توانایی اهدای خون را داشته اند.

این دیدار که در سپاه الغدیر استان برگزار شد، سرهنگ حسین زارع کمالی جانشین فرماندهی با استقبال از طرح پویش اهدای خون از هفته دفاع مقدس تا هفته بسیج گفت: در بسیج ظرفیت های بسیاری نهفته است که در سال های اخیر می توان نمونه های آن را به صورت گروه های جهادی مشاهده نمود و امید داریم با همت و پشتکار مردم و بسیج در این طرح به یاد 4 هزار شهید استان 4 هزار واحد خون، پلاسما و پلاکت اهدا کنیم.

گفتنی است طرح پویش اهدای خون "از هفته دفاع مقدس تا هفته بسیج" با همکاری اداره کل انتقال خون و سپاه الغدیر استان با حضور بسیجیان جهت نجات جان بیماران در مراکز اهدای خون برگزار خواهد شد و در صورت استقبال این طرح تا 22 بهمن ادامه پیدا خواهد کرد.