نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

پویش اهدای خون بسیجیان در یزد برگزار می شود

پویش اهدای خون بسیجیان در یزد برگزار می شود

پویش اهدای خون بسیجیان با مشارکت اداره کل انتقال خون استان یزد و سپاه الغدیر استان از آغاز ماه مبارک رمضان توسط بسیجیان در یزد برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومي اداره كل انتقال خون يزد، به مناسبت هفته سلامت، فرمانده و معاونین سپاه الغدیر یزد ضمن دیدار با مدیر کل انتقال خون استان جهت اهدای خون به مرکز خونگیری واقع در میدان ابوذر مراجعه نمودند.

مدیر کل انتقال خون استان در نشست صمیمی با فرمانده سپاه الغدیر یزد با اشاره به حياتي بودن سازمان انتقال خون و ارائه محصولات نوین انتقال خون و میزان سلامت خون افزود: اهداکنندگان سرمایه های انتقال خون هستند و مردم دارالعباده استقبال خوبی از اهدای خون دارند، متوسط اهدای خون در کشور به ازای هر هزار نفر 26 نفر است در حالی که در استان یزد 38 در هزار نفر است و همچنین میانگین  اهدای خون مستمر در کشور 55% است در حالی که در استان 68% است.

نقی تقوائی با اشاره به شرایط خاص پیش آمده گفت: با توجه به کاهش اهدای خون به علت شیوع ویروس کرونا و اینکه در آستان ماه مبارک رمضان هستیم و مردم به علت روزه داری (مخصوصاً در دو هفته اول رمضان) کمتر جهت اهدای خون مراجعه می نمایند. انتقال خون استان قرار است همچون سالهای گذشته شیفت خونگیری خود را در این ماه پس از افطار تا پاسی از شب راه اندازی نماید، از تمام اقشار جامعه مخصوصا بسیجیان استان دعوت می کنیم در قالب پویش اهدای خون جهت تامین خون سالم برای بیماران، این اداره کل را یاری نمایند.

سرهنگ رضا پورشمسی؛ فرمانده سپاه الغدیر با اشاره به گرامیداشت هفته سلامت گفت: اهدای خون از مصادیق بارز انسان دوستی است چون با هرکیسه خون اهدایی می توان جان سه نفر را نجات داد.

وی خاطرنشان کرد: با پتانسیل موجود در بسیج آمادگی داریم تا با راه اندازی پویش اهدای خون بسیجیان در تامین ذخیره خون موردنیاز بیماران (باتوجه به کاهش اهدای خون همزمان با شیوع ویروس کرونا و آغاز ماه رمضان) کمک نماییم.

در پایان مراسم فرمانده و معاونین سپاه الغدیر به مناسبت هفته سلامت، با هدف نجات جان بیماران و کمک به همنوع خون خود را اهدا کردند.