نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

پویش اهدای خون فرشتگان سفیدپوش در یزد کلید خورد

پویش اهدای خون فرشتگان سفیدپوش در یزد کلید خورد





 

مدیر حوادث و فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشكي شهيد صدوقي يزد روز چهارشنبه 28  آذر ماه همزمان در سراسر کشور، ضمن اهدای خون در پویش سراسری اهدای خون فرشتگان سفید پوش شرکت نمود.

به گزارش روابط عمومي اداره کل انتقال خون استان يزد، مدیر ، مسئولین و کارکنان حوادث و فوریتهای پزشکی با هدف ترویج فرهنگ اهدای خون و نجات جان هم نوع در اقدامی خداپسندانه خون اهدا کردند و  با حضور در دفتر مدیر کل، مراتب تقدیر و تشکر خود را به جهت تامین خون سالم برای بیماران ابراز داشتند.

نقی تقوائی؛مدیر کل انتقال خون استان در این بازدید ضمن ارائه توضيحات لازم در خصوص مصرف خون و فرآورده هاي خونی در بيمارستان هاي استان و مديريت مصرف خون از حساسيت و پيچيدگي فرآيند تهيه فرآوده هاي خوني صحبت نمود و افزود: با استقرار دستگاههای جدید در انتقال خون امکان اهدای پلاسما و پلاکت به روش آفرزیس مهیا شده است و اهداکنندگان می توانند به تناوب اهدای پلاسما و پلاکت داشته باشند.

وی در پایان با اشتراک خواندن هدف دو ارگان که همان نجات جان هم نوع است از مدیریت و پرسنل اورژانس استان تشکر ویژه نمود.

     دهقان ؛ مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان بعد از اهدای خون با استناد به آیه شریفه قرآن که می فرماید هر کس یک نفر را زنده کند گویا همه را زنده کرده است، گفت: حس نجات جان انسان ها حس خوبی است که از فطرت انسان نشات گرفته است.

وی تلاش های صورت گرفته در زمینه تهیه خون سالم را قابل تقدیر دانست و گفت: بی شک اقدام اهداکنندگان خون جهت نجات جان انسان ها قابل تحسین است و هر کس در این مسیر حرکت کند واژه ایثار را معنا کرده است.