نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

پویش" با اهدای خون بانوان، هر خانه یک پایگاه اهدای خون" در یزد برگزار می شود

پویش" با اهدای خون بانوان، هر خانه یک پایگاه اهدای خون" در یزد برگزار می شود

اداره کل انتقال خون استان یزد با همکاری سازمان بسیج جامعه پزشکی یزد برگزار می نماید؛

اجرای پویش " با اهدای خون بانوان،هر خانه یک پایگاه اهدای خون"

طرح جهادی اهدای خون در قالب پویش نقش آفرینی بانوان در مشارکت اجتماعی اهدای خون از هیجدم فروردین روز سلامت به مدت یک هفته در یزد برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان یزد؛ نقی تقوائی افزایش شاخص اهدای خون بانوان و توجه به نقش آنان در بهبود وضعیت مشارکت اجتماعی و تأمین ذخیره خون موردنیاز بیماران ( باتوجه به کاهش اهدای خون همزمان با شیوع ویروس کرونا) را از اهداف اصلی این پویش خواند و گفت: هرکجا که بانوان پا به میدان می‌گذارند، آن عرصه درخشش و برجستگی بیشتری می‌یابد. بانوان بهترین مروجین فرهنگ اهدای خون در خانواده و جامعه هستند و خانه‌ای که از نعمت حضور یک مادر یا دختر اهداکننده خون بهره‌مند باشد همانند یک پایگاه ترویج فرهنگ اهدای خون است.

مدیر کل انتقال خون استان از بانوان استان دارالعباده دعوت کرد همچون سایر عرصه‌ها در زمینه اهدای خون نیز مشارکت کنند و اهدای خون را در تقویم زندگی خود قرار دهند.

وی تاکید کرد: هر خانواده‌ای که در کانون گرم خود از حضور یک زن اهداکننده خون بهره‌مند باشد را می‌توان یک پایگاه ترویجی برای افزایش اهدای خون و اشاعه‌ی فرهنگ نوع دوستی در هر نقطه از کشور تلقی کرد.

تقوائی افزود: اکنون میزان اهدای خون بانوان در استان یزد تقریبا 3 درصد می باشد و چه خوب است که بانوان استان با توجه به شرایط فعلی، از تاریخ 18 فروردین ماه 99  که مزین به روز سلامتی است آغازگر پویش خودجوش نقش آفرینی بانوان در مشارکت اجتماعی اهدای خون باشند.

وی ادامه داد: وقتی مادر یک خانواده یا بانویی جوان خون خود را اهدا می‌کند فرهنگ خانواده را در مورد اهدای خون افزایش داده و نگرش جامعه را نسبت به باور‌های غلط موجود تغییر می‌دهد.

تقوائی در پایان ضمن دعوت از همکاری سایر دستگاه های اجرایی استان جهت تحقق این پویش؛ از عموم بانوان استان دعوت به عمل آورد تا با ثبت نام و ارسال  نام ونام خانوادگی خود به سامانه پیامکی سازمان بسیج جامعه پزشکی استان با شماره  6600035050  در راستای هماهنگی و برنامه ریزی بهتر یاری گر این پویش باشند و گامی مهم در افزایش مشارکت خانواده ها در این عمل خداپسندانه داشته باشند.

لازم به ذکر است این پویش در مرحله اول از تاریخ 18فروردین ماه 99 به مدت یک هفته آغاز بکار خواهد نمود.