نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

پویش فرشتگان سفیدپوش در یزد برگزار شد

پویش فرشتگان سفیدپوش در یزد برگزار شد

معاون فنی، مسئولین و کارکنان اورژانس یزد با حضور در اداره کل انتقال خون یزد پس از دیدار با مدیر کل انتقال خون استان با اهدای خون به پویش سراسری "فرشتگان سفیدپوش" پیوستند.    

 به گزارش روابط عمومي اداره کل انتقال خون استان يزد، همزمان با برگزاری پویش فرشتگان نجات در سراسر کشور معاون فنی ، مسئولین و کارکنان اورژانس یزد روز چهارشنبه بیستم اسفند ماه در این اداره کل حضور یافتند و با اهدای خون در این پویش بزرگ حضور یافتند.

معاون فنی اورژانس یزد در نشستی با مدیر کل انتقال خون استان هدف از اين كار خداپسندانه را ترويج فرهنگ اهداي خون و كمك به هم نوع دانست و افزود: با توجه به اینکه هدف انتقال خون و اورژانس نجات جان انسان است خدمت کردن به مردم در هر لباسی وظیفه عمومی ماست، کارکنان اورژانس با حضور در حادثه ای جان یک نفر را نجات می دهند و گاهی اهدای خون باعث نجات جان همنوع می شود.

دکتر سید محمد جواد میرجلیلی ضمن بازدید از انتقال خون یزد از آمادگی اورژانس هوایی یزد برای همکاری با انتقال خون به منظور مشارکت در تامین خون و فرآورده های خونی مراکز درمانی استان و مناطق همجوار در مواقع رخداد حوادث پرتلفات خبر داد.  

نقی تقوائی؛ مدیر کل انتقال خون استان نیز ضمن تشکر از تلاش شبانه روزی کارکنان اورژانس، وضعیت اهدای خون در استان را مناسب توصیف کرد و گفت: متوسط اهدای خون در کشور 25 در هزار است ولی با همت اهدا کنندگان خون در استان یزد 35 در هزار است.

لازم به ذکر است پویش اهدای خون " فرشتگان سفیدپوش " با مشارکت کارکنان اورژانس سراسر کشور با هدف تامین ذخایر خونی در آستانه نوروز 1400 در روزهای 19 و 20 اسفند به صورت هماهنگ برگزارشد.