نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

پویش نذر اهدای خون آگاهانه در محرم و صفر برگزار می شود

پویش نذر اهدای خون آگاهانه در محرم و صفر برگزار می شود

مدیر کل انتقال خون یزد:

 پویش نذر اهدای خون آگاهانه در محرم و صفر برگزار می شود

مدیر کل انتقال خون استان یزد از اجرای پویش نذر اهدای خون آگاهانه به سمت اهدای پلاسما در ایام ماه محرم و صفر در استان یزد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون یزد ، دکتر نقی تقوائي ضمن تایید خبر گفت: پویش اهدای خون آگاهانه به سمت اهدای پلاسما از اول ماه تا پایان ماه صفر جهت آشنایی اهداکنندگان با فرآورده‌های خونی و ترویج فرهنگ و مدیریت بهینه اهدای خون به بیماران انجام می‌گیرد.

وی افزود: این پويش يك حركت انسان دوستانه است و از مردم نوع دوست استان، اهداکنندگان و سرپرست هیئت های مذهبی استان خواست در راستاي حمايت از اين كمپين با مراجعه به مراكز اهداي خون، نام خود را در اين حركت خداپسندانه ثبت نمايند.

تقوایی افزود:با توجه به اینکه اهداکنندگان در ماه محرم و صفر به علت شرکت در سنت حسنه نذر اهدای خون بیشتر می شود و اهداکنندگان برای اهدای خون در مراکز خونگیری نیز با ازدحام جمعیت روبرو نشوند، برای سهولت کار داوطلبین اهدای خون می‌توانند برای پیشگیری از ازدحام جمعیت ثبت نام اینترنتی انجام دهند و به سامانه نوبت دهی به نشانیwww.yazdbto.ir  مراجعه نمایند ودر قسمت نوبت دهی اینترنی برای اهدای خون یا اهدای پلاسما ثبت نام نموده و ضمن دریافت کد رهگیری در تاریخ دلخواه تعیین شده برای اهدای خون یا اهدای پلاسما حضور پیدا می کنند.

وی در پایان با اشاره به راه اندازی دستگاه های جدید در این اداره کل گفت: اهداکنندگان می توانند بجای اهدای خون، اهدای پلاسما و پلاکت آفرزیس داشته باشند و در پذیره نویسی سلول های بنیادی خونساز نیز مشارکت نمایند و جان بیماران را نجات دهند.