نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

پویش نذر اهدای خون آگاهانه در یزد

پویش نذر اهدای خون آگاهانه در یزد

مدیر کل انتقال خون استان یزد از پویش نذر اهدای خون آگاهانه در ایام محرم در این استان خبر داد.

 

   به گزارش روابط عمومی اداره كل انتقال خون استان يزد ، نقی تقوایی  مدیر کل انتقال خون استان یزد در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد؛  با توجه به فرارسیدن ایام ماه محرم گفت: پویش اهدای خون آگاهانه از تاسوعا تا اربعین حسینی (ع) جهت آشنایی اهداکنندگان با فراورده‌های خونی و ترویج فرهنگ و مدیریت بهینه اهدای خون به بیماران انجام می‌گیرد.

وی با اشاره به راه اندازی دستگاه های جدید در این اداره کل گفت: اهداکنندگان می توانند بجای اهدای خون، اهدای پلاسما و پلاکت آفرزیس داشته باشند و در پذیره نویسی سلول های بنیادی خونساز نیز مشارکت نمایند و جان بیماران را نجات دهند.

تقوایی افزود: اهدکنندگان می‌توانند جهت ثبت نام و شرکت در این پویش انسان دوستانه، به سامانه نوبت دهی به نشانی اینترنتی www.yazdbto.ir و یا به صورت حضوری به مراکز انتقال خون در سراسر استان مراجعه نمایند.

تقوایی با توجه به اینکه از ابتدای امسال ٢۱ هزار و ٩۵۶نفر به مراکز انتقال خون مراجعه کردند گفت: از این تعداد ۱٧هزار و ٧۴٢ موفق به اهدای خون شدند.

وی ادامه داد: در پنج ماهه نخست امسال از بین اهدا کنندگان خون در استان ۱٧ هزار و ٢۱٢ نفر مرد و ۵٣۰ نفر زن و همچنین 66 و 3 دهم درصد از اهداکنندگان، مستمر و 24 و 4 دهم درصد باسابقه و مابقی بار اولی بودند.