نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

چهل و چهارمین سالگرد سازمان انتقال خون در یزد برگزارشد

چهل و چهارمین سالگرد سازمان انتقال خون در یزد برگزارشد

  دكتر نقی تقوایی شامگاه پنجشنبه در مراسم بزرگداشت چهل و چهارمین سالگرد تاسیس سازمان انتقال خون، اظهار داشت: استان یزد در بحث انتقال خون و تهیه فرآورده‌های خونی، یکی از استان‌های سرآمد در کشور به‌حساب می‌آید.

 به گزارش روابط عمومي اداره كل انتقال خون استان يزد؛ به مناسبت 9 مرداد روز ملی اهدای خون، مراسم جشن چهل و چهارمین سالگرد تاسیس سازمان انتقال خون پنج شنبه 4 مرداد ماه با حضور مسئولین، مدير كل و كاركنان انتقال خون ، مدیران سابق انتقال خون استان و  اهداكنندگان خون و با همکاری موسسه اوج آوای یزد و موسسه خونه خنده یزد در سالن فرهنگ اداره کل فرهنگ و ارشاد استان برگزار شد.

در اين مراسم تقوايي؛ مدير كل انتقال خون استان با اشاره به شعار امسال (مرا هزار امید است و هر هزار تویی...) افزود: روز ملی اهدای خون را به تمام کارکنان و اهداكنندگان خون تبريك مي گويم و اميدوارم اهداكنندگان با توجه به شعار امسال و با همراهي خود همچون گذشته ياري گر اين اداره كل در تامين خون سالم براي بيماران باشند زیرا که با اهدای هرکیسه خون جان سه نفر نجات می یابد.

وی ادامه داد: متوسط اهدای خون در کشور 27 در هزار است، اما در استان یزد این اهدای خون 36 در هزار است و از هر یک هزار نفر یزدی، 36 نفر اقدام به اهدای خون می‌کنند.

مدیرکل انتقال خون استان یزد با اشاره به اینکه کسانی که سالانه حداقل دو مرتبه خون اهداء می‌کنند، اهداکننده مستمر به‌حساب می‌آیند، بیان کرد: متوسط اهدای خون مستمر در کشور، حدود 52 درصد و در استان یزد 63 درصد است .

تقوایی در ارتباط با سلامت خون، گفت: استان یزد یکی از سالم‌ترین خون‌های کشور را دارد و روند انتخاب اهداکنندگان بسیار دقیق است.

تقوایی تصریح کرد: طبق آمار دانشگاه علوم پزشکی یزد، بیش از 40 درصد تخت‌های بیمارستان‌های یزد توسط بیماران غیر یزدی استفاده می‌شود و انتقال خون یزد خون مورد نیاز آنها را تامین می‌کند، علاوه بر این استان یزد سال گذشته خون مازاد خود را به استان های همجوار که نیاز داشتند ارسال نموده است.

اجراي طنز،موسيقي و آوردن پرچم متبرک امام رضا (ع) توسط خدّام حضرت از جمله برنامه هاي ديگر اين مراسم بود و در پايان مراسم از کارکنان، اهداكنندگان خون و عوامل اجرايي برنامه تجليل به عمل آمد.