اخبار و مطالب اخبار و مطالب

کاهش ضایعات فرآورده‌های به عنوان طرح کشوری اجرایی گردید.

کاهش ضایعات فرآورده‌های به عنوان طرح کشوری اجرایی گردید.
مدير كل انتقال خون استان یزد:
کاهش ضایعات فرآورده‌های به عنوان طرح کشوری اجرایی گردید.
مدیرکل انتقال خون استان یزد با اشاره به اجرای موفقيت آميز طرح مطالعاتی و اجرایی کاهش ضایعات فرآورده‌های خونی در یزد ، گفت: اين طرح در سال 92 در انتقال خون یزد کلید خورد وبا اجراي موفقيت آميز، این طرح  به‌صورت کشوری اجرا می‌شود و در ادامه، این طرح در مراکز درمانی استان با جدیت در حال اجرا می باشد.
به گزارش روابط عمومي، دكتر نقی تقوایی شامگاه 4شنبه 13 مرداد در مراسم بزرگداشت جشن چهل و دومین سالگرد تاسیس سازمان انتقال خون كه با حضور مسئولين ، اهداكنندگان و پرسنل انتقال خون برگزار شد، اظهار داشت: استان یزد در بحث انتقال خون و تهیه فرآورده‌های خونی، یکی از استان‌های سرآمد در کشور به‌حساب می‌آید.
وی ادامه داد: متوسط اهدای خون در کشور 27 در هزار است، اما در استان یزد این اهدای خون بیش از 38 در هزار است.
مدیرکل انتقال خون استان یزد با اشاره به اینکه کسانی که سالانه حداقل دو مرتبه خون اهدا می‌کنند، اهداءکننده مستمر به‌حساب می‌آیند، بیان کرد: متوسط اهدای خون مستمر در کشور، حدود52درصد و در استان یزد58درصد است .
تقوایی در ارتباط با سلامت خون، گفت: استان یزد یکی از سالم‌ترین خون‌های کشور را دارد و روند انتخاب اهداکنندگان بسیار دقیق صورت می پذیرد .
مدیرکل انتقال خون استان یزد با اشاره به اینکه بیش از 40 درصد اشغال تخت بیمارستان های یزد توسط عزیزان هموطن جنوب و جنوب شرق کشور می باشد لیکن در تامین تقریبا کامل درخواست های بیمارستانی موفق بوده ایم که چیزی جز همت اهداکنندگان عزیز و تلاش خستگی ناپذیر همکارانم در انتقال خون استان نیست .
اجراي طنز و اجراي موسيقي انتقال خون و تقدير و تشكر از پرسنل از جمله برنامه هاي ديگر اين مراسم بود و در پايان مراسم از پرسنل و عوامل اجرايي برنامه تجليل به عمل آمد.