نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

کاهش مراجعه به مراکز انتقال خون یزد با شیوع کرونا ویروس

کاهش مراجعه به مراکز انتقال خون یزد با شیوع کرونا ویروس

 مدیر کل انتقال خون استان یزد از کاهش نسبی مراجعه به مراکز انتقال خون خبر داد و از اهداکنندگان خون خواست تا بیماران را فراموش نکنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون یزد به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، نقی تقوایی در گفتگو با خبرنگار  باشگاه خبرنگاران جوان از یزد گفت: با شیوع ویروس کرونا مراجعه به مراکز انتقال خون در استان یزد کاهش نسبی داشته است.

تقوایی با بیان اینکه نیاز بیمارستان ها و مراکز درمانی به خون و فرآورده های آن به قوت خود باقیست افزود: شهروندان با خاطر آسوده جهت اهدای خون به مراکز انتقال خون مراجعه کنند.

مدیر کل انتقال خون استان یزد ادامه داد: اهدای خون در مراکز انتقال خون با استاندارترین دستگاه ها و رعایت کامل مسائل ایمنی و بهداشتی انجام می شود.

 او ادامه داد: در ابتدای ورود مراجعین جهت اهدای خون معاینه لازم از مراجعه کنندگان انجام و در صورت مشاهده کوچکترین علائمی از سرماخوردگی و بیماری دیگری در مراجعین، اهدای خون از آن ها انجام نمی شود.

تقوایی از شهروندان در خواست کرد با مراجعه به مراکز اهدای خون طبق روال قبل این اداره کل را در تامین نیاز بیمارستان ها و مراکز درمانی به خون و فرآورده های خونی یاری کنند.