نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

کرونا اهدای خون در استان یزد را کاهش داد

کرونا اهدای خون در استان یزد را کاهش داد

مدیرکل انتقال خون استان یزد:

کرونا اهدای خون در استان یزد را کاهش داد

نقی تقوایی گفت: میزان اهدای خون در استان در چهار ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته با کاهش مواجه بوده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان یزد و به نقل از پایگاه خبری تحلیلی یزدآوا ، نقی تقوائی با گرامیداشت روز اهدای خون با بیان اینکه از زمان شیوع  ویروس کرونا مراجعه به مراکز انتقال خون کاهش داشته است، گفت: میزان اهدای خون در استان در چهار ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته با کاهش مواجه بوده است.

وی ادامه داد: در چهار ماه نخست امسال 15 هزار و 393 نفر به به مراکز انتقال خون استان یزد مراجعه داشته‌اند که از این تعداد 12هزار و 233 نفر موفق به اهدای خون شدند.

مدیرکل انتقال خون استان یزد افزود: بیش از 64 درصد مراجعه کنندگان اهدای خون در این مدت مربوط به اهداکنندگان مستمر و بیش از 24 درصد اهداکننده باسابقه بوده‌اند و حدود 11 درصد نیز برای بار اول خون خود را اهدا کرده‌اند.

تقوایی با اشاره به مشارکت پایین بانوان یزدی در امر اهدای خون گفت: از مجموع اهدا کنندگان خون در استان در چهار ماهه نخست امسال، 3.3 درصد را بانوان و 96.7 درصد را آقایان تشکیل می‌دهند.

وی عنوان کرد: در این مدت نزدیک به 19 هزار و 500 واحد خون و فرآورده‌های خونی به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی در استان و بیش از دو هزار واحد خون و فرآورده‌های خونی نیز به استان‌های همجوار که نیاز داشتند تحویل داده شده است.

تقوایی ضمن دادن اطمینان خاطر به شهروندان برای مراجعه به مراکز انتقال خون گفت: در مجموع مردم دارالعباده استقبال خوبی از اهدای خون دارند به نحوی که متوسط اهدای خون در کشور به ازای هر هزار نفر 24 نفر است در حالی که این میزان در استان یزد 35 در هر هزار نفر است.

مدیرکل انتقال خون استان یزد با اشاره به پویش شکرانه سلامت در خصوص اهدای پلاسما بهبودیافتگان کووید 19 تصریح کرد: همه افرادی که به ویروس کرونا مبتلا شده اند و در محدوده سنی 18 تا 60 سال قرار دارند و یک ماه از بهبودی کامل آنها گذشته است، در صورت داشتن شرایط لازم برای اهدای پلاسما به اداره کل انتقال خون یزد واقع در صفاییه، میدان ابوذر مراجعه نموده و ضمن شرکت در این پویش در جهت نجات جان بیماران این اداره کل را یاری کنند.