نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

کمبود نیروی انسانی متخصص و کار آزموده مهمترین چالشهای پیش روی انتقال خون یزد

کمبود نیروی انسانی متخصص و کار آزموده مهمترین چالشهای پیش روی انتقال خون یزد

در دیدار نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی با سرپرست اداره کل انتقال خون یزد مطرح شد؛
کمبود نیروی انسانی متخصص و کار آزموده مهمترین چالشهای پیش روی انتقال خون یزد
به گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون یزد، در این نشست که فرماندار شهرستان اردکان نیز حضور داشت دکتر سیدمحمدرضا آقایی میبدی در این نشست با اشاره به فعالیت مراکز فعال اهدای خون در استان اظهارکرد: وضعیت اهدای خون در استان یزد در شرایط قابل قبولی قرار دارد.
وی ادامه داد: سال گذشته بالغ بر ۴۵ هزار کیسه خون توسط اهداکنندگان خون اهدا شد.
دکتر آقایی توضیح داد: از آنجایی که اداره کل انتقال خون اکنون ۱۰۰ در صد پاسخگوی نیازهای مراکز درمانی و بیمارستان های استان است لذا باید طی پنج سال آینده تجهیزات، نیروی انسانی و فضای فیزیکی در انتقال خون یزد دو و نیم برابر افزایش یابد تا پاسخگوی هرچه بهتر مراکز درمانی باشیم.
دکتر آقایی در ادامه این نشست مشکل کمبود بودجه را از دیگر چالش های انتقال خون یزد برشمرد و تصریح کرد: از آنجایی که انتقال خون جز دستگاههای حیاتی استان است ولی بودجه کافی برای این مساله دیده نشده است که در آینده با مشکل جدی مواجه خواهیم شد.
وی بابیان این مطلب که فرهنگ اهدای خون در شهرستان اردکان از شرایط نسبتا خوبی برخوردار است تصریح کرد: ساختمان جدیدالاحداث مرکز خونگیری اردکان، تامین اعتبار کامل صورت نگرفته است.
سرپرست اداره کل انتقال خون یزد افزود: این مرکز هم اکنون بین ده تا پانزده میلیارد تومان اعتبار لازم دارد تا به مرحله بهره برداری برسد‌.
دکتر آقایی توضیح داد: ساختمان در دست احداث خونگیری اردکان هم اکنون ۷۴درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که با تامین اعتبار لازم به اتمام خواهد رسید.
در ادامه نشست دکتر محمدرضا دشتی؛ نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به این مطلب که اداره کل انتقال خون جز سازمان های حساس استان است،بنابراین زمینه حضور بیشتر این سازمان در شورای سلامت، پدافندغیرعامل و مدیریت بحران استان فراهم گردد.
نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی در این نشست همچنین قول مساعد جهت رفع مسائل و مشکلات سازمان انتقال خون اردکان داد و مقرر گردید؛ این مسائل توسط فرماندار در سفر استانی استاندار مطرح شود‌.
همچنین در این نشست مقرر گردید فرماندار اردکان ضمن هماهنگی با صنایع بزرگ اردکان بابت رفع مسائل و مشکلات نشستی برقرار شود.