نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

یازده هزار نفر جهت اهدای خون به مراکز انتقال خون استان مراجعه نمودند

یازده هزار نفر جهت اهدای خون به مراکز انتقال خون استان مراجعه نمودند

مدیر كل انتقال خون استان یزد گفت: در سه ماهه امسال 11 هزار و 85 نفر  به مراکز انتقال خون در استان مراجعه کردند، که از این تعداد هشت هزار و 694 نفر موفق به اهدای خون شدند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل انتقال خون استان یزد، نقی تقوائی ضمن تشكر از اهداكنندگان خون كه در ایام کرونا و ماه رمضان به ياري بيماران شتافتند، افزود: از این تعداد 64 و پنج دهم درصد اهداكننده مستمر، 24 و نه دهم درصد با سابقه و 10 و شش دهم درصد بار اول بودند.

مدیر كل انتقال خون استان یزد تصریح کرد: از مجموع اهدا کنندگان 96 و شش دهم درصد مرد و مابقی زن بودند.

وی با اشاره به کاهش اهدای خون نسبت به مدت مشابه به علت شیوع ویروس کروناگفت: در سه ماهه اول سال به علت شیوع ویروس کرونا و همچنین روزه داری مردم در ماه رمضان، اهدای خون در استان تقریبا 13 درصد کاهش یافت ولی با مدیریت مصرف خون، تعداد سیزده هزار و 572 واحد خون و فرآورده های آن به مراکز درمانی ارسال شد و انتقال خون استان توانست باتوجه به شرایط شیوع ویروس کرونا و همچنین شرایط خاص اهدای خون در ماه مبارک تقریبا تمام درخواست های مراکز درمانی را به صورت صددرصد پاسخگو باشد که این به همت بالای اهداکنندگان خون بر می گردد که بسی جای تقدیر و تشکر دارد.

 وی در ادامه افزود گفت: همچنین هزار و 553 واحد خون و فرآورده های آن به استان های همجوار که اعلام نیاز کرده بودند، ارسال گردید.

مدیر کل انتقال خون استان با بیان اینکه از زمان شیوع  ویروس کرونا مراجعه به مراکز انتقال خون کاهش داشته است خاطر نشان کرد: شهروندان با اطمینان خاطر کامل جهت اهدای خون به مراکز انتقال خون مراجعه کنند.

تقوایی در پایان با اشاره به ساعت فعالیت مراکز انتقال خون در استان گفت: انتقال خون یزد واقع در صفاییه، از ساعت7:30 تا ۱۹ و مرکز ثابت خونگیری آزادشهر نیز از ساعت 8صبح تا 12:30 و همچنین مراکز خونگیری شهرستان‌ اردکان از ساعت 7:30 تا 13:30 و شهرستان میبد از ساعت 8تا 12:30 آماده خونگیری هستند.